Pogoda, która zawsze się sprawdza tel. 603-920-860cumulus@euromedia.pl

O firmie

Biuro Meteo Cumulus

Warszawa
cumulus@euromedia.pl

Biuro Meteo Cumulus powstało w lutym 1997 roku i po reorganizacji oraz zmianach w obecnym kształcie istnieje od lutego 1999 roku.

Naczelnym zadaniem Biura jest opracowywanie profesjonalnych prognoz pogody krótko, średnio i długoterminowych zarówno dla obszaru Polski, jak i całej Europy. Jesteśmy solidni i szeroko otwarci na wszelką formę współpracy. W pełni dostosowujemy się do wymagań naszych klientów dostarczając im prognoz pogody o jak najwyższym stopniu sprawdzalności z szeroką gamą możliwości ich wykorzystania.

Nasza oferta skierowana jest do wszystkich podmiotów, których działalność jest uzależniona od zmian pogody. Prognozy, opracowywane przez naszych synoptyków, trafiają do mediów (prasa, radio i TV), ciepłownictwa, energetyki, drogowców oraz do grupy ludzi, którzy pogodę wykorzystują w swoich pasjach życiowych. O każdego klienta dbamy w sposób indywidualny zapewniając pełną osłonę meteorologiczną przez 24 godziny na dobę.

Dział Synoptyczny, to wysoko wykwalifikowani meteorolodzy (synoptycy) z długoletnim stażem i umiejętnością profesjonalnego prognozowania pogody w dowolnym zakątku Europy. Każdy z synoptyków posiada nie tylko ogromną wiedzę meteorologiczną, ale także własne długoletnie doświadczenie, które śmiało łączy z obecnie najbardziej popularną formą prognozowania numerycznego. Solidna praca Działu Synoptycznego wspierana jest współpracą z czołowymi Centrami Meteorologii Europejskiej.